Istnieją pojęcia w jubilerstwie, które dla wielu ludzi są dość kłopotliwe. Może być to różnica między brylantem a diamentem bądź wisiorkiem i naszyjnikiem. Spróbujmy więc rozwiać jedną z tych zagwozdek. Samo słowo wisiorek przywodzi nam na myśl coś lekkiego, nieskomplikowane. Jest to jak najbardziej poprawne stwierdzenie. Wisiorki mogą być zarówno eleganckie jak i casualowe, czyli takie codzienne. Wykonane są zarówno ze sznurka jak i metali szlachetnych, dedykuje się je osobom z każdego przedziału wiekowego – od dzieci po seniorów. Charakteryzuje je zachowanie prostoty, zazwyczaj rolę zdobienia odgrywa tylko jedna zawieszka. Naszyjnik to bardziej ekskluzywny element biżuterii. Wybiera się go jedynie na specjalne okazje, charakteryzuje go elegancja, a czasem nawet finezyjne zdobienia. Do stworzenia naszyjnika zawsze wykorzystuje się szlachetne kruszce, które dodają mu wytworności. Krótko mówiąc, różnica między wisiorkiem a naszyjnikiem opiera się na wykonaniu oraz charakterze biżuterii. 

Różnica między brylantem a diamentem

Wspomniany kłopotliwy duet, jaki stanowią brylant i diament to kolejny ciekawy temat. Te powszechnie stosowane w jubilerstwie pojęcia wciąż nie są jasne dla wielu konsumentów. Wyjaśnienie obu pojęć jest banalnie proste. Diament to najtwardszy z minerałów, który w naturze występuje w matowej i nieregularnej formie. Aby nadać mu kształt należy poddać go obróbce. Jednym ze szlifów, czyli swego rodzaju kształtów diamentu jest powszechnie szlif brylantowy. To właśnie on nadaje obrobionym diamentom miano brylantów. Bardzo łatwo zapamiętać – brylant to diament o odpowiednim szlifie. 

Pierścionek zaręczynowy z brylantem

Szlif brylantowy to jeden z najpiękniejszych szlifów diamentu, dlatego bardzo często zdobi pierścionki zaręczynowe. Nadaje on tej wyjątkowej biżuterii niesamowitej elegancji, na którą zasługuje twoja druga połówka. Odrobina luksusu zawarta w bajecznym pierścionku zaręczynowym należy się każdej wiernej kobiecie. Z tego powodu brylant idealnie sprawdzi się jako klejnot na zaręczyny