Oświadczyny są niezwykle ważną chwilą, do której należy się odpowiednio przygotować. Wielu mężczyzn trawi myśl o przeniesieniu swojego związku na kolejny etap przez dość długi czas. Każdemu przychodzi to w innym tempie. Jedni są gotowi na tak duży krok po kilku latach, inni potrzebują na to kilku miesięcy. Indywidualne podejście do tego tematu sprawia, że nie da się jednoznacznie wyznaczyć czasu odpowiedniego na oświadczyny. Wszystko zależy od tego jak intensywna jest relacja, od bliskości między zakochanymi, od momentu życia, w którym się znajdują, od ich potrzeb oraz od poziomu dojrzałości. Pewne jest, że tak istotna decyzja nie powinna zostać podjęta zbyt pochopnie. 

Wybór pierścionka zaręczynowego – jak sobie z nim poradzić?

Znalezienie odpowiedniego momentu na oświadczyny to dopiero początek morza najróżniejszych dylematów. Kolejnym niezwykle trudnym zadaniem, czekającym przyszłego narzeczonego, jest zakup olśniewającego pierścionka zaręczynowego. Wybranie idealnego modelu ułatwi znajomość preferencji ukochanej. Staraj się dowiedzieć jak najwięcej na temat jej wyśnionego egzemplarza i poszukaj podobnego. W końcu zaręczyny to perfekcyjny moment, aby spełnić najśmielsze oczekiwania drugiej połówki. O pomoc możesz poprosić także najbliższe kobiety z otoczenia ukochanej. Mama, siostra lub najlepsza przyjaciółka z pewnością będą zachwycone, mogąc doradzić ci w wyborze tego najważniejszego pierścionka. 

Odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego

Kolejnym, szalenie trudnym zadaniem może okazać się dobór odpowiedniego rozmiaru pierścionka. W końcu żaden mężczyzna nie chciałby, aby tak ważny moment został zniszczony przez źle dopasowaną biżuterię. Najprostszym sposobem na rozwikłanie tej zagadki jest udanie się do jubilera z pierścionkiem ukochanej. Możesz także zmierzyć go sam w domu przy pomocy linijki lub suwmiarki. Pomocne mogą okazać się ponownie najbliższe kobiety. Któraś z nich  z pewnością dysponuje interesującą cię informacją, wystarczy zapytać.