Rynek jubilerski jest niezwykle zróżnicowany, co czyni wybór pierścionka zaręczynowego niezwykle trudnym. Zakochani mężczyźni muszą poradzić sobie z wieloma dylematami. Jednym z nich jest wybór stylu biżuterii. Bogato zdobione egzemplarze są dedykowane kobietom, które uwielbiają być w centrum uwagi. Pozwalą, aby twoja druga połówka poczuła się jak prawdziwa księżniczka. Skromne modele z kolei zapewnią komfort w noszeniu. Odznaczają się także ponadczasowym pięknem, które podkreśli subtelność kobiecej dłoni. Minimalistyczne symbole miłości od lat królowały na polskim rynku, zatem można uznać je za piękny ukłon w stronę tradycji.

Bogato zdobione pierścionki zaręczynowe – czy muszą być drogie?

Decydując się na zakup bogato zdobionej biżuterii z pewnością przeraża nas jej koszt. W końcu pierścionek wysadzany wieloma kamieniami szlachetnymi musi być drogi. Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że zastąpisz małe diamenty cyrkoniami, a cena znacznie spadnie w dół. Zamiast brylantów możesz także postawić na nieco tańsze, a równie piękne klejnoty takie jak topaz, szafir czy morganit. Możesz także postawić na niższą próbę złota. Mniejsza zawartość czystego kruszcu wpłynie na cenę wyrobu. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża ilość kamieni syntetycznych obniży także trwałość biżuterii. Podobne w skutkach będzie zamiana dobrej jakości metalu na jego tańszy odpowiednik. 

Jak wyglądają minimalistyczne pierścionki zaręczynowe?
Skromne symbole miłości ujmują swoją prostotą. Charakteryzują się kamieniem szlachetnym osadzonym w centralnej części obrączki. Zazwyczaj do ich wykonania wykorzystuje się diamenty oraz żółte złoto. Nie jest to jednak sztywna zasada. Minimalistyczne modele można dostosowywać do swoich preferencji. Świetnie będą się prezentowały ukoronowane przez barwne klejnoty, którym towarzyszył będzie nietuzinkowy kruszec. Do najciekawszych propozycji zaliczyć możemy czarne bądź różowe złoto bądź ponadczasową platynę.