Platyna to wyjątkowo wytrzymały kruszec o srebrzystobiałej barwie. Na pierwszy rzut oka do złudzenia przypomina ona białe złoto. W rzeczywistości, te dwa metale zupełnie się od siebie różnią. Pierwszym czynnikiem, który pozwala na rozpoznanie platyny jest jej występowanie. Wspomniany metal występuje w naturze, z kolei białe złoto otrzymywane jest poprzez wykonanie stopu metali. Ostateczną barwę nadaje mu warstwa rodu. Czynnikiem, który pomoże w odróżnieniu kruszców jest także ich waga. Platyna odznacza się znacznie większą gęstością, przez co wykonany z niej pierścionek zaręczynowy będzie cięższy. Jeśli chodzi o odporność na uszkodzenia, pierwszy z wymienionych metali okazuje się znacznie trwalszy. Wykonana z niego biżuteria zachowa doskonałą kondycję na dłużej.

Czy pierścionek zaręczynowy z platyny to dobry wybór?

Imponująca wytrzymałość platyny, a także jej ponadczasowa prezencja sprawia, iż jest ona perfekcyjnym budulcem pierścionka zaręczynowego. W końcu tak ważna biżuteria powinna być wykonana z materiału, który zapewni jej długowieczność. Atutem, o którym warto wspomnieć są także jej właściwości hipoalergiczne. Platynowy pierścionek nie uczula, dlatego będzie strzałem w dziesiątkę w przypadku osób, które borykają się z różnego rodzaju alergiami. Ponadto, owy metal szlachetny idealnie komponuje się z dowolnym kamieniem szlachetnym. Podkreśla on elegancką prezencję bezbarwnych klejnotów, a także uwydatnie głębie tych o niesamowitej barwie. 

Jak poradzić sobie z wyborem kamienia szlachetnego?

Wybór klejnotu, który ukoronuje pierścionek zaręczynowy to niełatwa sprawa. Rynek jubilerski oferuje nam wiele możliwości, które utrudniają podjęcie decyzji. Świetnym sposobem na poradzenie sobie z tak trudnym dylematem, jest zapoznanie się z astrologią. Każdy ze znaków zodiaku posiada przypisaną grupę kamieni szlachetnych, które mają pomyślnie wpłynąć na los osoby urodzonej w konkretnym miesiącu. Dzięki temu zyskujesz sposobność, aby zapewnić swojej drugiej połówce przychylność gwiazd.