Myśl o idealnych zaręczynach rodzi się w męskich głowach na długo przed tym wspaniałym wydarzeniem. Wielu z nich dokłada wszelkich starań, aby moment, w którym zadadzą swojej lubej to charakterystyczne pytanie, pozostał niezapomniany. Starannie zaplanowane oświadczyny nie będą jednak idealne, jeśli nie wybierzemy odpowiedniego pierścionka. No właśnie, a w jaki sposób powinno się go dobrać? Kluczowe w tej, jak i w wielu innych sprawach są oczywiście preferencje ukochanej. Od momentu zaręczyn, pierścionek stanie się wizytówką narzeczonej, zatem to jej powinien podobać się najbardziej. Drugą ważną sprawą jest perfekcyjnie dobrany rozmiar. Podniosła atmosfera nie może zostać zrujnowana przez nieprawidłowe wymiary. Te dwa kroki czasami okazują się niewystarczające, skupmy się na pozostałych dylematach. 

Jak wybrać styl pierścionka i kamień szlachetny?

Nikogo nie zdziwi fakt, że pierścionek zaręczynowy powinien posiadać kamień szlachetny. Rynek oferuje nam wiele styli tego typu biżuterii. Styl Halo charakteryzuje się sporym klejnotem, występującym w centralnej części pierścionka, otoczonym dodatkowo przez drobne brylanty. Klasyczny Solitaire zawiera tylko jeden kamień, nisko lub wysoko osadzony. Three-stoned, czyli nowoczesny pierścionek trzykamieniowy, posiada trzy kamienie główne. Niektóre modele są dodatkowo ozdobione malutkimi kamieniami na obrączce. Aby wybrać idealne klejnoty, należy zapoznać się z ich trwałością i symboliką. Każdy charakteryzuje się niezwykłymi właściwościami, które według potrzeb należy dobrać do konkretnej osoby. Przykładowo cytryn jest dedykowany pracoholikom, a tanzanit pozwoli poczuć ulgę osobom zmartwionym. 

Jaki kruszec wybrać?

Zazwyczaj panowie wahają się pomiędzy złotem, a srebrem. Pierwszy z metali odznacza się świetną trwałością. W zależności od próby, jest odporny na uszkodzenia i zarysowania. Srebro nie jest tak długowieczne, po czasie jego kondycja może się znacznie pogorszyć. Jeśli jednak nasze fundusze nie pozwalają na zakup złota, odpowiednio pielęgnowane srebro świetnie się sprawdzi.