Z biegiem lat biżuteria pozłacana zyskała podobną popularność jak biżuteria złota czy srebrna. Czy warto kupić? To zależy z jakiej okazji. Jak wszystko, biżuteria pozłacana ma swoje wady i zalety. Wykonany jest ze srebra wysokiej czystości i pokryty warstwą złota w różnych kolorach. To, co sprawia, że ​​kupowanie jest korzystniejsze niż złoto, to zdecydowanie jego cena. Warto wybierać biżuterię pozłacaną, zwłaszcza na okazje, w których potrzebujemy czegoś olśniewającego, co na pewno nie przyda się w żadnym innym przypadku.

Zalety i wady biżuterii pozłacanej

Biżuteria pozłacana jest bez wątpienia idealnym zamiennikiem tej złotej. Sprawdzi się idealnie, gdy potrzebujemy wyjątkowego połysku w przystępnej cenie. Pozłacana biżuteria doskonale sprawdzi się jako dodatek do sukni ślubnej lub wieczorowej na bal sylwestrowy. Choć tego typu ozdoby wyglądają niezwykle szykownie i elegancko, należy mieć na uwadze, że reagują z powietrzem znacznie szybciej niż te wykonane z samego złota. Oczywiście dbanie o biżuterię w odpowiedni sposób powinno sprawić, że będzie wyglądała pięknie.

Gdzie kupić biżuterię pozłacaną?

Biżuterię pozłacaną można teraz znaleźć w wielu miejscach. Jednak przed zakupem warto zwrócić uwagę na próbkę złota i srebra, z których wykonano biżuterię. Oczywiście obrączki ślubne czy pierścionki zaręczynowe nie są najlepszym wyborem w przypadku biżuterii pozłacanej, ponieważ warstwa szlachetnego metalu prędzej czy później zużyje się – a jest to biżuteria, która przetrwa wiele lat. Jednak kolczyki czy bransoletka, zarówno na ważną okazję, jak i na co dzień, z pewnością sprawdzą się doskonale. Właściwa pielęgnacja pozwoli zachować ich niepowtarzalny blask! Biżuterię pozłacaną, a także unikatowe kolekcje pierścionków zaręczynowych czy obrączek ślubnych można znaleźć w salonie SAVICKI. Szeroki wybór motywów na każdą okazję z pewnością pozwoli Ci znaleźć coś odpowiedniego dla siebie!